Інформація відділу освіти Брусилівської райдержадміністрації щодо створення умов для забезпечення функціонування навчального закладу


Повна назва: комунальний заклад «Привортська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Брусилівської районної ради Житомирської області
Засновник: Брусилівська районна рада
Власність: комунальна
Адреса:
12624 Україна, Житомирська область,
Брусилівський район
с. Приворття., вул. Шевченка ,3
телефон (04162) 26230
Статут: затверджений рішенням районної ради 21.02.08 р. №224
Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи:
зареєстрований державним реєстратором 09.01.2009 року серія АО1 №546234
Ідентифікаційний код: 22067393
Правовий статус: юридична особа
Навчально-виховний комплекс розташований у типовому приміщенні, будівля цегляна, капітальна, двоповерхова. Проектна потужність – 198 учнів. Загальна площа всіх приміщень – 2504,7 кв. м.
Стан будівлі та приміщень школи в основному відповідає встановленим санітарно-гігієнічним нормам, усі комунікації знаходяться в робочому стані. Усі навчальні приміщення мають природне та штучне освітлення. Опалення здійснюється через шкільну газову котельню. Водопостачання централізоване. Матеріально-технічна база включає будівлі, споруди, комунікації, обладнання, інші матеріальні цінності.
Утримання приміщення школи здійснюється у відповідності до вимог ДБН В.2.2.-3-97 „Будинки та споруди навчальних закладів”. Відповідальність за дотриманням санітарних норм і правил покладено на директора НВК. Будівля закладу забезпечує оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу, відпочинку.
Заклад забезпечений необхідними навчальними площами в повному обсязі.
Площа приміщень задіяних для проведення навчальних занять становить 1500 кв. м.
Всі приміщення обладнані відповідно до потреб та вимог. Навчально-виховний процес регламентується затвердженим режимом. Обладнання шкільних приміщень в цілому відповідає санітарно-гігієнічим вимогам і забезпечує навчально-виховний процес у закладі. Стан шкільної та пришкільної території підтримується у порядку. В навчальних приміщеннях проведено поточний ремонт, замінено: дерев’яні вікна на металопластикові, ведуться підготовчі роботи по ремонту елетромережі школи .
В закладі налічується 12 комп’ютерів. З них 2 відносяться до сучасних. Навчальний комп’ютерний комплекс, який встановлено в 2003 році в обладнаному кабінеті. В управлінській діяльності задіяно 2 комп’ютери.
Кількість навчальної літератури (крім підручників) на одну особу становить 27 штук.
Школа забезпечена педагогічними кадрами в повній мірі, що становить 100%-е забезпечення освітнього закладу педагогічними кадрами. Колектив стабільний. Навчально-виховний процес здійснює 22 педагоги, з них двоє працюють за сумісництвом. Добір та розстановка кадрів адміністрацією здійснюється доцільно, 98 відсотків педагогів працює за фахом.
Кадровий потенціал досить високий, 64 відсотків педагогів мають вищу освіту.
Розподіл за кваліфікаційними категоріями за наслідками атестації:
Спеціаліст вищої категорії – 11
Спеціаліст І категорії - 0
Спеціаліст ІІ категорії - 1
Спеціаліст -1
9 тарифний розряд- 7
Присвоєні педагогічні звання:
Звання «Старший учитель» - 7
Звання «Учитель – методист» - 1
“Відмінник освіти України” – 1
Кількісний розподіл педагогів за стажем:
до 3-х років – 0,
до 10 років –0 ,
до 20 років –5 ,
20 і більше років – 14.
Адміністрація навчального закладу спільно з відділом освіти проводять відповідну роботу з підвищення професійного рівня педагогічних працівників, підтримує творчу ініціативу педагогів, стимулює їхню роботу. Навчальний заклад не має доступу до Інтернету. Школа має власну електронну поштову скриньку та сайт.
Для всіх школярів організована перша зміна навчання.
Навчання в закладі розпочинається о 8.30.
Для окремих груп учнів проводяться факультативні заняття креслення та швейної справи ( освітня галузь «Технології»). Частину навчального навантаження з фізичної культури використано на вивчення окремого предмета- хореографії.
З метою розвитку творчих обдарувань учнів, їх зайнятості після уроків у закладі функціонує 2 гуртки: «Образотворчий» (2 години), «Юний натураліст», в яких займається 30 учнів. Гуртківці є активними учасниками шкільних та районних конкурсів .
Аналізуючи питання подальшого навчання випускників 9-го класу можна відмітити, що на навчання у школу в 10 клас повертається 70%. Інші учні вступають у вищі навчальні заклади І-ІІ, І-ІІІ рівня акредитації та професійно-технічні навчальні заклади. 11 класів у 2015 році закінчило 4 учнів. 3 випускників (що становить 50%) продовжили навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації.
Станом на 1 вересня 2015 року в закладі навчається 99 учнів. В 2015 році 17 учнів закінчили 9 клас, 12 із них продовжують навчання в школі, 5 здобуває освіту в коледжах, ліцеях, училищах.
Фінансово-господарська діяльність школи здійснюється на основі її кошторису, який розробляється централізованою бухгалтерією районного відділу освіти. Джерелами формування кошторису є:
- кошти освітньої субвенції;
- кошти районного бюджету.
Залучення позабюджетних коштів, контроль за їх використанням здійснюється батьківським комітетом школи та піклувальною радою. Порушень фінансово-господарської діяльності протягом останніх років не зафіксовано.
Документи, що відображають господарську діяльність (своєчасне оприбуткування й списання матеріальних цінностей), ведуться правильно й достовірно. У школі налагоджено постійний контроль за використанням тепло-, водо-, енергоресурсів.
Безкоштовним гарячим харчуванням забезпечено 5 учнів: 3 дітей із малозабезпечених сімей (учні 1-4 класів), одна дитина сирота,а решта харчується за батьківські кошти. В школі створено умови для повноцінного, збалансованого харчування школярів. Харчування організоване в два етапи (учні початкових класів та учні середньої та старшої ланки). Середня вартість обідів становить 8 грн. 00 коп. З метою поліпшення якості харчування батьки доповнюють раціон овочевими наборами (картопля, морква, капуста, буряк, цибуля), соління (огірки, помідори).
Адміністрація школи дбає, щоб їжа була якісна та слідкує за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці.
У закладі навчається 73 учні 5-11-х класів, з них 1 учень харчуються безкоштовно, всі інші мають змогу отримувати гаряче харчування за кошти батьків.
Система управління діяльністю школи базується на законодавчих та нормативних документах, якими навчальний заклад в основному забезпечений. Контрольно-регулюючу та аналітичну діяльність відповідно до наказу щодо розподілу обов’язків між адміністрацією школи здійснюють:
- директор школи Мілієнко Ольга Борисівна, 1963 року народження, освіта вища, Київський Державний університет ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Географ-картограф»(1986). Має 29 років загального педагогічного стажу, у закладі працює з 1994 року, присвоєно вищу кваліфікаційну категорію, звання «Вчитеь-методист»;
- заступник з навчально-виховної діяльності Рябчук Валерій Володимирович, 1963 року народження, освіта вища, Київський державний педагогічний інститут (1991 р.) за спеціальністю «Історія, суспільствознавство». Має 31 роки педагогічного стажу, у школі працює з 2001року, присвоєно вищу кваліфікаційну категорію, звання «Старший вчитель»;
- заступник з виховної роботи Ткач Сергій Петрович, 1955 року народження, освіта вища, , Житомирський державний педагогічний інститут ім. І.Франка (1978 р.) за спеціальністю «Математика», має 38 років педагогічного стажу, у школі працює з 2007 року, присвоєно вищу кваліфікаційну категорію,звання « Старший вчитель».
Навчальний заклад налагодив співпрацю з державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими організаціями та закладами: сільською радою, Будинком культури, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службою у справах дітей РДА, відділом у справах молоді та спорту РДА, управлінням праці та соціального захисту населення, центральною районною лікарнею, кримінальною міліцією у справах дітей РВ УМВС, районним центром зайнятості. Працівники даних установ, управлінь та служб сприяють організації та проведенню для учнів заходів, спрямованих на забезпечення необхідних умов для поліпшення їх становища, попередження негативних явищ.
Педагогічні працівники повністю забезпечують навчально-виховний процес, принципові, ініціативні, здатні до самоаналізу та самооцінки.
Усі ланки навчально-виховного процесу закладу висвітлюються в районній газеті, на сайті Брусилівської РДА, сайті школи, директор із аналізом роботи за рік виступає на зборах педколективу та громадськості.
За сучасних умов Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст. – системоутворюючий чинник розвитку населеного пункту і стала дійсним центром збереження і розвитку культурних традицій села.
Заклад забезпечений всіма нормативами для стабільного здійснення навчально-виховного процесу.
Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст. забезпечує реалізацію державної політики в галузі освіти, умови для навчання та виховання школярів, успішної реалізації їх творчого потенціалу. В навчальному закладі створені необхідні умови з матеріально-технічного, наукового та навчально-методичного забезпечення для задоволення потреб жителів мікрорайону у загальній освіті, успішного навчання і виховання школярів відповідно до основних державних програм стандарту розвитку національної освіти.