П`ятниця, 22.01.2021
Вітаємо! Гість
Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст.

Меню сайту
Наше опитування
Яке ваше ставлення до навчання online?
Всього відповідей: 15
Форма входу
Сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Як керувати своїми емоціями ?

    Ми не уявляємо свого життя без спілкування, котре передбачає обмін думками, почуттями та переживаннями. Важливим компонентом цього процесу є емоційний інтелект,або EQ, здатність людини розпізнавати, розуміти і керувати емоціями.
   У минулому емоції та інтелект протиставлялися одне одному. Вважалося, що емоції заважають приймати "раціональні", "розумні" рішення. Однак емоції це така ж інформація, як вчинки, слова і жести, котру людина використовує, для обґрунтування своїх дій. Джон Мейер,  Пітер Селоувей та інші психологи сьогодні активно досліджують, як когнітивні процеси і емоції взаємодіють і впливають на думки та поведінку людей. Майер розглядає емоційний інтелект як сукупність ментальних здібностей до розуміння власних емоцій і емоцій інших людей. Емоційний інтелект допомагає дати раду своїм і чужим емоціям: точно зрозуміти, оцінити і виразити їх.
                                                                    Основні складові емоційного інтелекту:
           Самосвідомість
Її можна назвати фундаментом емоційного інтелекту. Це здатність людини усвідомлювати свої емоції, вміти аналізувати і правильно їх тлумачити.
         Способи поліпшення самосвідомості:
•    Зверніть увагу на те, як ви відчуваєте себе в будь-який момент протягом дня. Як ці емоції впливають на вашу реакцію на ті чи інші обставини? Чи робите ви те, що відчуваєте, чи впливає це на ваші рішення або на те, як ви спілкуєтеся з іншими? Оскільки ви приділятимете більше часу роздумам на цю тему, ви зможете усвідомити свої емоції та зрозумієте, яку роль вони відіграють у вашому повсякденному житті.
•    Оцініть свої емоційні сильні та слабкі сторони. Наскільки добре ви спілкуєтеся з іншими? Ви часто відчуваєте нетерпіння, гнів або роздратування? За допомогою яких способів ви можете ефективно впоратися з цими почуттями? Визначте свої недоліки тазнайдіть способи боротьби з ними.
•    Майте на увазі, що емоції, як правило, швидкоплинні та можуть часто змінюватися. Співрозмовник, знайомий, або дитина може вас дратувати своєю поведінкою чи думками в даний момент, але перш ніж реагувати, пам’ятайте, що ці речі тимчасові, тому необачні реакції, засновані на сильних емоціях, можуть завдати шкоду.
      Саморегуляція
   Уміння зберігати емоційний баланс, особливо в критичних ситуаціях. Володіти емоціями не означає пригнічувати їх у собі. Важливо відчути і усвідомити свій емоційний стан і діяти відповідно до нього.
    Способи вдосконалення:
•    Знайдіть методи, які допоможуть вам впоратись зі стресом в повсякденному житті: хобі, захоплення, фізичне навантаження тощо.
•    Прийміть той факт, що ви не можете контролювати все навколо і не все в житті залежить від вас і вашої думки. Кожен має право на помилку в тому числі і ви.
•    Міркуйте, перш ніж вдаватись до якогось рішення. Емоції можуть «накрити» вас в будь-який момент, але ви здатні заспокоїтесь, розглянути всі можливості і знайти оптимальний вихід із ситуації.
Соціальна свідомість
Вміння розуміти оточуючих. Допомагати їм з урахуванням їхнього емоційного стану. Для розвитку соціальної свідомості:
•    Активно слухайте, що говорить інша людина, давайте зворотній зв’язок у вигляді запитань або емоцій.
•    Звертайте увагу на невербальне спілкування. Сигнали, які люди посилають за допомогою мови тіла, можуть багато чого розповісти про те, що вони насправді думають, відчувають.
     Управління взаємовідносинами
   Це здатність будувати контакти та взаємодіяти з тими, хто нас оточує, враховуючи емоційний стан оточуючих.
•    Спробуйте побачити речі з точки зору іншої людини. Іноді це може бути складно, особливо якщо ви відчуваєте, що інша людина помиляється. Подивіться на ситуацію з іншого боку. Це може бути відмінний перший крок до пошуку проміжної точки між двома протилежними поглядами.
•    Зверніть увагу на те, як ви реагуєте на інших. Ви дозволите їм поділитися своїми ідеями? Ви визнаєте їх внесок, навіть якщо не згодні з ними? Надання іншим людям інформації про те, що їхні зусилля заслуговують на увагу, часто допомагає кожному відчувати себе більш схильним до компромісу.
    Інший ключовий компонент емоційного інтелекту — це внутрішня мотивація. Люди з високим EQ більш схильні до досягнення цілей заради самих себе. Замість того, щоб шукати зовнішні стимули, вони хочуть робити щось, тому що вважають це можливим і гідним виконання.
   Люди, що мають високий рівень EQ показують кращі результати в житті і на роботі: їм простіше налагоджувати контакт з іншими, приймати рішення і брати на себе відповідальність. Емоційний інтелект можна розвивати протягом усього життя. Він не є сталою ознакою, і немає вікової межі, після якої запізно братися до вдосконалення. То ж виконуйте ряд зазначених вище рекомендацій і розвивайте свій EQ .

 

Шкільний психолог: Кравченко О. Ю.

 

Категорія: Мої статті | Додав: Admin (27.04.2020)
Переглядів: 57 | Теги: керувати емоціями, емоції, eQ, стрес, емоційний інтелект, мотивація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Поточний час в Приворотті
Пошук

Новини сайту
Корисні посилання
МОН України

Відділ освіти та спорту Брусилівської селищної ради

Житомирський ОІППО


Допоможемо разом

Вернись живим
***Погода***
Погода в Україні

Zhurbenko Ruslan © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz